Czekamy na goleadę w Słupsku

W najbliższą niedzielę, 13 maja, kibice na stadionie przy ul. Zielonej 9 mogą spodziewać się gradu goli. Do Słupska przyjedzie ostatnia drużyna ligi, a Gryf Słupsk S.A. chce udowodnić swoje prawo do miejsca w pierwszej trójce rozgrywek.

Sokół Wyczechy w tym sezonie 4 Ligi RWS Investment Group zdobył tylko trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W rundzie jesiennej słupszczanie walczyli na wyjeździe w Wyczechach, z którego wrócili z dobrym wynikiem 0:6. We wrześniu 2017 r. po dwie bramki strzelili Damian Mikołajczyk i Łukasz Stasiak, po jednym trafieniu dołożyli Karol Świdziński i Kacper Bednarczyk.

Wiosna nie spowodowała zmiany w grze Sokoła, którego zawodnikom nie można odmówić ambicji, jednak wyniki nadal są dalekie od dobrych. Ostatnie spotkania to porażki 0:5 ze Stolemem Gniewino, walkower oddany Powiślu Dzierzgoń i 7:2 z Aniołami Garczegorze.

Gryf natomiast jest na fali wznoszącej, w miniony weekend wygrał arcytrudny i ważny mecz z Gedanią Gdańsk 1:2, wcześniej pokonał u siebie Bytovię II Bytów 4:0 i zremisował 1:1 w Luzinie z Wikędem.

Słupszczanie grają coraz lepiej, a co ważne powoli do składu zaczną wracać rekonwalescenci. Być może w niedzielę na Zielonej zobaczymy Karola Świdzińskiego, który od kilku miesięcy leczył kontuzję i wszystko wskazuje, że po urazie nie został już ślad.

 

Gryf Słupsk S.A. – Sokół Wyczechy

13 maja 2018 r./ godz. 17.00/ ul. Zielona 9