Decyzje w sprawie sezonu 2019/2020

Na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się oficjalny, komunikat odnośnie obecnego sezonu. Zapraszamy do lektury.

14 maja 2020 r. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek mistrzowskich sezonu 2019/2020 we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych, prowadzonych przez nasz Związek.

Obecne rozporządzenia państwowe nie pozwalają na wznowienie rozgrywek. Dopuszczalne są jedynie treningi drużynowe, z zachowaniem obostrzeń (dystans, brak kontaktu itp.).

Nowy szkoleniowiec Gryfa Słupsk

W świetle powyższych okoliczności, w oparciu o ustalenia z innymi wojewódzkimi związkami piłki nożnej, postanowiono zakończyć sezon wg poniższych zasad:

 • I. Na wniosek prezesa Pomorskiego ZPN z dniem 14.05.2020 roku zakończyć sezon 2019/2020 rozgrywek mistrzowskich we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych organizacyjnie podporządkowanych organom Pomorskiego ZPN.
 • II. Na wniosek wiceprezesa ds. rozgrywek Pomorskiego ZPN ustala się następujące zasady kwalifikacji drużyn w rozgrywkach sezonu 2019/2020 i praw awansu do wyższej ligi lub klasy rozgrywkowej:
  a) podstawą kwalifikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zweryfikowanych przez właściwą Komisję ds. Rozgrywek,
  b) prawo do awansu uzyskują drużyny wszystkich lig i klas rozgrywkowych, które zgodnie z Regulaminem rozgrywek mistrzowskich w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016 i następne przyjęty Uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN nr 629/Z/2019 z dnia 30.09.2019 r. zajęły miejsca premiowane bezpośrednim awansem,
  c) z uwagi na brak możliwości rozegrania zawodów piłkarskich wynikający z regulacji władz państwowych decyzja w sprawie ewentualnego turnieju barażowego z udziałem wicemistrzów poszczególnych grup klasy okręgowej podjęta zostanie w terminie do 15 czerwca 2020 roku,
  d) drużyny wszystkich lig i klas rozgrywkowych sklasyfikowane na miejscach spadkowych zachowują prawo udziału w rozgrywkach dotychczasowej ligi lub klasy rozgrywkowej z wyjątkiem drużyn, które wycofały się z rozgrywek w trakcie sezonu 2019/2020,
  e) drużyny, które w rozgrywkach młodzieżowych uprawnione były do udziału w zawodach barażowych premiowanych awansem do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskują awans bez gry w zawodach barażowych.
 • III. Upoważnia się kluby do zadeklarowania udziału drużyny seniorów w rozgrywkach sezonu 2020/2021 w lidze lub klasie rozgrywkowej o jeden poziom niższej niż ta, w której występowały w sezonie 2019/2020. Dobrowolna decyzja klubu musi być potwierdzona uchwałą statutowych władz stowarzyszenia i podjęta nie później niż do 1 czerwca 2020 roku.
 • IV. W sprawach dyscyplinarnych zastosowanie mają przepisy Regulaminu dyscyplinarnego PZPN między innymi w zakresie kar nieodbytych w sezonie 2019/2020, które podlegają odbyciu w sezonie 2020/2021. W przypadku orzeczonej kary dyskwalifikacji czasowej, w wymiarze nie wyższym niż 6 miesięcy, do okresu jej wykonywania nie wlicza się anulowanych rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2019/2020.
 • Rozgrywki Pucharu Polski (edycja 2019/2020) zostaną prawdopodobnie wydłużone do 15 sierpnia 2020 r. Gdy tylko powrócą warunki do rozgrywania meczów, ustalimy daty zaległych rund, aby w terminie wskazanym przez PZPN wyłonić zwycięzcę PP na szczeblu Pomorskiego ZPN.

Oficjalny sklep Gryfa Słupsk

Ponadto na posiedzeniu Zarządu podjęto decyzję o przesunięciu środków finansowych (20 tys. zł) z budżetu Komisji Grantowej na dofinasowanie rozgrywek Juniora Starszego w sezonie 2020/2021. Szczegóły zostaną ustalone po skompletowaniu ligi na przyszły sezon.

Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zadecydował również o anulowaniu not wystawionych na kluby IV ligi oraz niższe za transfery czasowe, dokonane w zimowym okienku transferowym, a obejmujące rundę wiosenną sezonu 2019/2020.

W najbliższych dniach poprosimy również kluby, które rozliczały sędziów za pośrednictwem biura Pomorskiego ZPN o deklarację – czy oczekują zwrotu wpłaconych pieniędzy, czy też przesunięcia środków na kolejny sezon.

Bardzo prosimy o dyscyplinę w procesie licencyjnym oraz sygnały, czy z uwagi na kłopoty organizacyjne, finansowe któryś z Państwa klubów chce rozpocząć rozgrywki w nowym sezonie w niższej klasie rozgrywkowej. Poprzednio rezygnacja z gry w danej w klasie rozgrywkowej oznaczała przeniesienie o dwa poziomy niżej. Mając świadomość trudnej sytuacji ekonomicznej w sporcie, umożliwimy przeniesienie o jeden szczebel rozgrywek.

Gdy tylko zbierzemy od Państwa wszystkie informacje, będziemy w stanie rozpocząć prace nad kształtem lig w sezonie 2020/2021.

 

źródło: Pomorski Związek Piłki Nożnej

 

Oficjalne kanały Social Media

Facebook Instagram Twitter

Leave a comment