Derby na Zielonej

W najbliższą sobotę na Zielonej 9 mecz derbowy z Pogonią Lębork. Taki mecz nie potrzebuje dodatkowej reklamy. Kibice i piłkarze po prostu czekają cały sezon na takie spotkania. Bądźcie z nami w sobotę o 15:00 na stadionie przy Zielonej 9.

Derby z Pogonią Lębork to klasyk dla każdego kibica Gryfa Słupsk S.A., na tym meczu po prostu trzeba być.

W najbliższą sobotę spodziewamy się zobaczyć dobry mecz. Naprzeciwko siebie wybiegną dwie drużny zajmujące sąsiadujące miejsca w tabeli 4 Ligi RWS Investment Group, co więcej różnica punktowa między nimi jest minimalna. Przez długi czas Gryf i Pogoń miały tyle samo punktów, a o kolejności w tabeli decydował wynik bezpośredniego jesiennego starcia wygranego w Lęborku przez Pogoń 1:0.

Obie drużyny do meczu przystąpią jednak w zgoła odmiennych nastrojach. Pogoń na wiosnę rozegrała cztery spotkania, z których tylko jedno zakończyło się wygraną piłkarzy z Lęborka. Natomiast trzykrotnie nasi najbliżsi rywale schodzili z boiska pokonani. Ostatni mecz ligowy lęborczanie przegrali na własnym boisku 1:4 ze Stolemem Gniewino.

Słupszczanie natomiast mają zdecydowanie lepszą wiosnę. Wygrali dwa trudne wyjazdowe mecze w Nowym Stawie (0:1) i Gdynii (1:2). Nie uniknęli jednak wpadki na własnym stadionie ze Startem Miastko (0:1).

To wszystko sprawia, że różnica punktowa między Gryfem a Pogonią to tylko trzy oczka, dlatego w najbliższą sobotę na Zielonej zobaczymy tzw. mecz o sześć punktów. Jeżeli wygra Gryf powiększy swoją przewagę właśnie do takich rozmiarów, natomiast zwycięstwo Pogoni będzie oznaczać wyrównanie ilości oczek na kontach obu drużyn i powrót lęborczan na trzecie miejsce w lidze.

Jedno jest pewne, czeka nas wspaniałe widowisko!