Sztab

Grzegorz Bednarczyk – trener drużyny seniorskiej

Przygodę z piłką nożną zaczął na podwórku koło rodzinnego domu, na którym prawie codziennie grało się w tzw. marynarza. Poważniej w treningi piłkarskie zaangażował się w SP 16. W seniorskiej drużynie Gryfa rozegrał ponad 300 meczów i strzeliłem ponad 100 goli. W czasie borykania się z problemami zdrowotnymi otrzymał propozycję objęcia stanowiska asystenta trenera Polakowskiego, uzyskał licencję UEFA B i prowadził rezerwy Gryfa Słupsk awansując od klasy B do ligi okręgowej. W 2013 r. przejął prowadzenie pierwszego zespołu, z którym na jeden sezon awansował do 3. ligi. Dla Grzegorza Bednarczyka piękno piłki nożnej polega na wymaganiach jakie stawia ona zawodnikom, nauce charakteru, dyscypliny i cierpliwości, bez której trudno cokolwiek osiągnąć. Piłkę nożną trzeba po prostu kochać, gdy wygrywasz jesteś szczęśliwy, po porażce czujesz smutek i złość, ale nie możesz się doczekać następnego treningu i meczu, wtedy jest to prawdziwa pasja – mówi Grzegorz Bedanarczyk.

Michał Mikulski – trener Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. rocznik 2008

W latach 1993 – 2008 zawodnik Gryfa Słupsk, z którym grał w trzeciej i czwartej lidzie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę z dziećmi i młodzieżą. Od 2009 r. rozpoczął pracę w Gryfie Słupsk jako trener juniorów w okręgowej i pomorskiej klasie rozgrywkowej. W okresie od września 2016 r. do września 2017 r. dodatkowo pracował w AP Grasz. W 2010 r. dobył kurs ukończony otrzymaniem dyplomu trenera UEFA B, wydanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Odbyte szkolenia:

– 2012   Kursokonferencja Cetniewo

– 2014   Kursokonferencja Cetniewo

– 2015   Kursokonferencja Cetniewo

– 2015   Konferencja PZPN Słupsk (prowadzący Czesław Michniewicz)

– 2016   Kursokonferencja Cetniewo

Damian Kotłowski – trener drużyny junior A i Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. rocznik 2010/11

Z urodzenia bytowianin, rocznik 1989 r. Wychowanek Sparty Sycewice, grał także w Bytovii Bytów, Sławie Sławno, Jantarze Ustka i Garbarni Kępice. Absolwent szkoły mistrzostwa sportowego w Słupsku, pierwszą licencję trenerską UEFA C zdobył w 2008 roku, kolejną UEFA B w 2015 r. w Szczecinie, natomiast w 2016 r. otrzymał licencję UEFA A w Gdańsku. Ukończył także miesięczny staż w 1. ligowej Drutex-Bytovia Bytów u trenera Tomasza Kafarskiego. Wciąż pogłębia swoją wiedzę na kursokonferencjach trenerskich. Od 2013 roku trener Energa Gryf Słupsk Junior A rocznika 1999/2000, od września 2017 r. trener najmłodszej grupy w Akademii Piłkarskiej Gryf Słupsk S.A. rocznik 2010/2011.

Jacek Rubinowicz – trener Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. rocznik 2009

Słupszczanin, rocznik 1976, z piłką nożną związany od najmłodszych lat. Grę rozpoczął już w sportowej szkole podstawowej nr 16, w której chodził do klasy o profilu piłkarskim. W wieku 14 lat wraz z reprezentacją swojej szkoły zdobył srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół sportowych, w finale po karnych przegrywając z rówieśnikami z Górnika Zabrze. Po ukończeniu szkoły podstawowej występował w juniorach Gryfa Słupsk, a jako szesnastolatek dołączył do drużyny seniorskiej, debiutując w III lidze. W pierwszej drużynie Gryfa Słupsk rozegrał 40 spotkań i strzelił 13 goli, w tym dwa w finale podokręgu słupskiego Pucharu Polski przeciwko Pogoni Lębork w sezonie 1999/2000 (Gryf – Pogoń 3:2). W 2016 roku rozpoczął nowy rozdział w przygodzie z footballem i zajął się trenowaniem dzieci i młodzieży. Na początku 2017 r. zdobył licencję trenerską UEFA C. Od września 2017 r. juniorów F (rocznik 2009) w Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk.

Emil Giszka – trener Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. rocznik 2006/07

Przygodę z piłką rozpocząłem w Jezierzycach skąd pochodzę. Jako piętnastolatek zadebiutowałem w III lidze jako zawodnik Stali Jezierzyce. W słupskim Gryfie grałem w latach 2005-2007 pod okiem trenera Tadeusza Żakiety. W późniejszych latach wywalczyłem awans z Polonezem Bobrowniki do IV ligi oraz przeżyłem wspaniałe chwile na boisku reprezentując Garbarnie Kępice. Przygodę trenerską rozpocząłem w 2014 roku prowadząc rocznik 2005 w Gryfie Słupsk z którym awansowaliśmy do Ligi Wojewódzkiej rocznika 2004. W pracy z młodzieżą ważna dla mnie jest dyscyplina, pracowitość , szacunek, kontakt z podopiecznymi oraz dobra zabawa poprzez naukę.

Wszystko co robię w pracy z dziećmi i młodzieżą podporządkowuje jednemu hasłu – WYCHOWAĆ ZAWODNIKA ALE PRZEDEWSZYSTKIM WARTOŚCIOWEGO CZŁOWIEKA

Aleksander Trawiński – kierownik drużyny seniorskiej

Wychowanek Startu Miastko, ze Słupskiem związany od 1982 r. gdy rozpoczął naukę w Zespole Szkół Drzewnych. Od 1984 roku trenował w Czarnych Słupsk. Cztery lata później po połączeniu Czarnych i Gryfa rozpoczął przygodę z Gryfem Słupsk. Jako czynny piłkarz z Gryfem pożegnał się 1992 roku, w tym samym czasie gdy do pierwszego zespołu wchodzili ówcześni juniorzy Paweł Kryszałowicz i Grzegorz Bednarczyk. Po pięciu latach przerwy wrócił do piłki nożnej, ale już bardziej rekreacyjnie w zespole Tomgraf Słupsk. W 2000 roku zakończył czynne uprawianie sportu. Od lipca 2012 roku pełni funkcję kierownika drużyny w Gryfie Słupsk S.A.

Niewiele brakowało a zostałbym kolarzem Baszty Bytów. Jednak to piłka wywarła największe wpływ na moje życie. Na boisku grałem w formacji obronnej – lewa, prawa obrona, stoper czy wysunięty obrońca tzw. forstoper – mówi Aleksander Trawiński.   

Robert Rutecki

Ze słupskim klubem związany od najmłodszych lat związany. W latach 90. jako zawodnik Gryfa Słupsk prowadzonego przez Wojciecha Ostrowskiego oraz Tadeusza Żakiety, grał na pozycji lewego pomocnika oraz napastnika. Ponownie w klubie przy zespole seniorskim od kwietnia 2017 r., odpowiada za przygotowanie sprzętu oraz wspiera organizację meczów rozgrywanych w Słupsku.