Gryf Słupsk S.A. vs Lechia Gdańsk w trakcie przygotowań do sezonu

Cztery sparingi rozegra Gryf Słupsk S.A. w trakcie przygotowań do startu w sezonie 2018/19 4. Ligi Pomorskiej. W połowie okresu przygotowawczego, 14 lipca na mecz sparingowy do Słupska przyjedzie Lechia Gdańsk, która będzie na progu startu Ekstraklasy.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego letniego okresu przygotowawczego Gryfa Słupsk S.A. będzie mecz sparingowy z ekstraklasową drużyną z Gdańska. Lechia Gdańsk do Słupska przyjedzie 14 lipca, a mecz zostanie rozegrany na Stadionie 650-lecia o godz. 14.00.

– To będzie trudny mecz dla moich zawodników, ale chcemy mierzyć się z najlepszymi. W nowym  sezonie mamy swoje cele i chcemy je osiągnąć. Żeby było to możliwe musimy solidnie przepracować okres przygotowawczy w wakacje – mówi Grzegorz Bednarczyk, trener Gryf Słupsk S.A.

Mecz z Lechią Gdańsk będzie kolejnym wydarzeniem piłkarskim w Słupsku po meczu charytatywnym dla Pawła Kryszałowicza, w którym mogliśmy zobaczyć byłych reprezentantów Polski.

– Jestem pewien, że kibice, którzy przyjdą 14 lipca na mecz Lechią nie zawiodą się i zobaczą dobry football – mówi Paweł Kryszałowicz, wiceprezes Gryf Słupsk S.A.

Oprócz spotkania z Lechią Gdańsk słupszczanie zagrają jeszcze trzy mecze sparingowe. 11 lipca Gryfici pojadą do Manowa na mecz z tamtejszym Leśnikiem. 21 lipca Gryf zagra u siebie z TPS Winogrady, a tydzień później nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

Wstęp na mecz sparingowy z Lechią Gdańsk będzie płatny 5 zł.