Krótka historia pucharowego przeciwnika

W pierwszej rundzie przyjdzie nam się zmierzyć z drugoligowym Górnikiem Łęczna. Poniżej przedstawiamy krótką historię pucharowego przeciwnika.

Górnik jest najbardziej utytułowanym klubem na Lubelszczyźnie. W sezonie 2002/03 pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego awansowali z trzeciego miejsca do Ekstraklasy (ówczesna 1 liga).

Można by powiedzieć, w sezon weszli jak burza. Na inaugurację sezonu pokonali u siebie Wisłę Płock 3-1 a mecz oglądało blisko 4500 widzów. W drugiej kolejce czekał ich wyjazd do Warszawy z miejscową Legią gdzie wywieźli cenny punkt po remisie 0-0. Po drodze pokonując m.in takie uznane marki jak, Widzew Łódź (1-0), GKS Katowice (4-1).

Swoją pierwszą porażkę odnotowali w Wodzisławiu Śląskim.

Sezon 2004/05 był najlepszym sezonem w historii występów w Ekstraklasie. Pod wodzą Bogusława Kaczmarka wywalczyli 7 miejsce, wyprzedzając w ligowej tabeli m.in takie uznane marki jak, Lech Poznań czy Górnik Zabrze.

W Pucharze Polski Górnik Łęczna może pochwalić się awansem do ćwierćfinału tych rozgrywek w sezonie 2000/01. Droga nie była łatwa. W 2. rundzie spotkali się z Jagiellonią Białystok wygrywając w Białymstoku 0-3. Kolejny przeciwnik też nie należał teoretycznie do najłatwiejszych. Do Łęcznej zawitała Wisła Kraków a mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla drużyny z Lubelszczyzny.

Jak już pisaliśmy w naszym komunikacje odnośnie biletów na mecz pucharowy , do wejścia uprawniają bilety zakupione na ten mecz oraz karnety na ten sezon.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Zielonej w Słupsku !

 

autor: Robert Skumiał

.