Młoda AMOnicja z AP Energa Gryf Słupsk S.A.

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. z roczników 2006 i 2007 uczestniczyli w zajęciach Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W trakcie godzinnego treningu byli obserwowani przez trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Grupa ok. dwudziestu zawodników z AP Energa Gryf Słupsk S.A. uczestniczyła w treningu i grze kontrolnej, które poprowadzili trenerzy Rafał Kaczmarczyk i Arkadiusz Janor, którzy odpowiadają za projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie pomorskim.

W pierwszej części treningu wszyscy zawodnicy, w podziale na dwie grupy wykonywali te same ćwiczenia. Trenerzy oceniali przede wszystkim kontrolę na piłką i ogólną sprawność fizyczną. Druga część treningu polegała na wykonywaniu ćwiczeń zespołowych, grach sprawnościowych i małych gierkach. Ostatni elementem spotkania była gra kontrolna, która oczywiście najbardziej podobała się młodym zawodnikom. Spędzili oni na parkiecie hali Gryfia ok. 30 minut, w trakcie których prezentowali swoje umiejętności.

Po zakończeniu treningu trenerzy z PZPN rozmawiali z poszczególnymi zawodnikami i trenerem drużyny Emilem Giszką o swoich obserwacjach i dzielili się komentarzami.

Mobilna Akademia Młodych Orłów jest ogólnopolskim projektem Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego cele to przede wszystkim transfer wiedzy, wymiana doświadczeń pomiędzy trenerami, ale także wyszukiwanie i obserwowanie młodych talentów piłkarskich poza dużymi ośrodkami i klubami.

Sponsorem głównym Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. jest Grupa Energa.