Młodzi piłkarze z Akademii Gryfa na Dniu Unii Europejskiej

Nasza drużyna z Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. rocznik 2007 wraz z trenerem Emilem Giszką uczestniczyła w słupskich obchodach Dnia Unii Europejskiej. W Parku Powstańców Warszawskich zorganizowaliśmy trening i mecze wspólnie z uczniami słupskich szkół podstawowych.

9 maja w Słupsku, podobnie jak w wielu innych miastach leżących w krajach Unii obchodzony był dzień zjednoczonej Europy. W słupskich obchodach uczestniczyli także młodzi piłkarze z rocznika 2007 z Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. Niemal przez cały dzień nasi podopieczni bawili się grą w piłkę nożną z dziećmi ze słupskich szkół podstawowych.

Zanim zawodnicy przystąpili do gry, rozgrzewkę z nimi przeprowadził Tomasz Czubak, słupszczanin, mistrz świata w sztafecie 4 x 400 m z Sevilli z 1999 r.

– Cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Chłopcy bardzo fajnie spędzili czas. Zagrali kilka meczy z dziećmi uczestniczącymi w całej imprezie. Myślę, że piłka nożna jest bardzo dobrym przykładem idei, która jednoczy ludzi. To wspólna pasja i hobby dla tysięcy Europejczyków, a zamiłowanie do tej gry jest ponadnarodowe – powiedział trener Emil Giszka, podsumowując dzień spędzony w Parku Powstańców Warszawskich.

Dziękujemy Punktowi Informacji Europejskiej – Europe Direct Słupsk za zaproszenie do wspólnego świętowania Dnia Unii Europejskiej.