Słupsk pokazał jedność z Kryszałem

Takie wydarzenia kibice piłki nożnej w Słupsku dawno nie widzieli. Na mecz charytatywny „Gramy z Kryszałem” przyjechała niemal cała Reprezentacja Polski 2002 r. z trenerem Jerzym Engelem na czele.

– Dziękuję wszystkim za pomoc i przybycie. Dziękuję moim przyjaciołom z boiska i Wam za przyjście dziś na stadion, wiem że nie jestem sam w walce z chorobą i to dodaje mi sił – tak Paweł Kryszałowicz dziękował kibicom i przyjaciołom z boiska, którzy dołączyli do niego we wspólnych zmaganiach z nowotworem.

W specjalnym meczu charytatywnym zorganizowanym przez Gryf Słupsk S.A. oraz Zina Sport zagrało niemal pięćdziesięciu piłkarzy, z którym w czasie zawodowej kariery grał Paweł Kryszałowicz. W drużynie Reprezentacji Polski 2002 zobaczyliśmy m.in. Jerzego Dudka, Tomasza Kłosa, Arkadiusza Bąka, Tomasza Rząsę, Tomasza Iwana, Michała i Marcina Żewłakowów, Radosława Majdana, Jacka Krzynówka, Sebastiana Milę i Radosława Gilewicza. W Drużynie Kryszała pojawili się Jarosław Bieniuk, Tomasz Dawidowski, Marek Zieńczuk, Czesław Michniewicz i wielu innych świetnych piłkarzy (pełne składy poniżej).

Dzięki plejadzie gwiazd i dobrej pogodzie Stadion 650-lecia w Słupsku zaprezentował się kibicom piłki nożnej z najlepszej strony. Mecz zaczął się od prezentacji obu drużyn, a po gwizdku sędziego grę rozpoczął Paweł Kryszałowicz. Wynik meczu nie był w sobotę sprawą najważniejszą, jednak piłkarze zadbali o emocje dla publiczności. W trakcie całego spotkania byliśmy światkami fajnych akcji, kilku sztuczek piłkarskich i przede wszystkim dziewięciu goli. W 63 min. po faulu na Jacku Krzynówku w polu karnym sędzia podyktował karnego, którego pewnie wykorzystał Paweł Kryszałowicz. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:4.

W przerwie meczu organizatorzy przygotowali dla kibiców licytację przedmiotów i usług przekazanych na rzecz Pawła. Pod młotek poszły m.in. dwie zatankowane Toyoty do użytkowania przez cały weekend przekazane przez salon AMS Staniuk i sprzęt AGD przekazany przez firmę Amica.

Wkrótce będziemy informować o kolejnych aukcjach na rzecz Pawła. Do wylicytowania będzie m.in. oryginalna koszulka Bayernu Monachium z podpisem Roberta Lewandowskiego.

Śledźcie naszą stronę internetową i profil w portalu Facebook.

Organizatorzy meczu „Gramy z Kryszałem” Gryf Słupsk S.A. oraz Zina Sport pragną bardzo podziękować za okazaną pomoc i wsparcie partnerom wydarzenia: firmie Amica, Grupie Energa, AMS Staniuk dealerowi marki Toyota, firmie KMT, portalowi Evenea, firmie Reha Med, hotelowi Pod Kluką, Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ustce, Piekarni na Jaracza a także patronom meczu Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Miastu Słupsk. Dziękujemy także patronom medialnym Telewizji Słupsk w sieci Vectra, Radiu Słupsk, Głosowi Pomorza i portalowi GP24.pl. Specjalne podziękowania ślemy także rodzicom naszych wychowanków z Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A. za spontaniczną akcję sprzedaży własnych wypieków. Dziękujemy także Kubie Kotasowi i Weronice Rzeszotko za wsparcie video, a także Agacie Kos, Piotrowi Dziubie i Maciejowi Szadzińskiemu za obsługę fotograficzną.

Fotorelacja na dole strony.

Skład Reprezentacji Polski 2002:

 1. Jurek Dudek
 2. Radek Majdan
 3. Jacek Krzynówek
 4. Paweł Kryszałowicz
 5. Tomek Kłos
 6. Jacek Zieliński
 7. Michał Żewłakow
 8. Tomek Rząsa
 9. Tomek Hajto
 10. Piotr Świerczewski
 11. Marcin Żewłakow
 12. Radosław Michalski
 13. Jacek Bąk
 14. Żurawski Maciej
 15. Marek Koźmiński
 16. Tomek Iwan
 17. Adam Matysek
 18. Sebastian Mila
 19. Bartosz Bosacki
 20. Arek Bąk
 21. Radosław Gilewicz

 

Skład Drużyny Kryszała :

 1. Mirek RZEPA
 2. Grzegorz WÓDKIEWICZ
 3. Mirosław KALITA
 4. Tomasz SUWARY
 5. Piotr DUBIELA
 6. Waldemar KOWALCZYK
 7. Czesław MICHNIEWICZ
 8. Mateusz MICHNIEWICZ Jr
 9. Tomasz DAWIDOWSKI
 10. Tomasz ADKONIS
 11. Artur BUGAJ
 12. Tomasz LISOWSKI
 13. Jarosław BIENIUK
 14. Darek JACKIEWICZ
 15. Marek ZIEŃCZUK
 16. Grzegorz MATLAK
 17. Tomasz Czubak MŚ w LA
 18. Jacek DĘBIŃSKI
 19. Piotr DZIEWICKI
 20. Remik SOBOCIŃSKI
 21. Aleksander TYC
 22. Grzegorz Jędrzejewski „GABOR” TurboKozak
 23. Wojtek POLAKOWSKI