Większe korzyści dla sponsorów już od stycznia ! SPRAWDŻ !

Z początkiem roku weszła w życie długo oczekiwana w środowisku sportu tzw. ulga sponsoringowa dla podatników wspierających działalność sportową. Celem nowelizacji jest zachęta do szerszego wspierania i zwiększenia wydatków na finansowanie sportu.

Ulga sponsoringowa dotyczy podmiotów które będą wspierały sport i to zarówno podmiotów, które są płatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz podmiotów które są płatnikami podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Odliczenie będzie dotyczyć wszystkich przedsiębiorców działających w Polsce, czyli zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek.

Dzięki uldze sponsoringowej przedsiębiorcy zyskają możliwość dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT i CIT) 50% kosztów poniesionych na wskazane obszary działalności. Podatnik, oprócz zaliczenia poniesionych kosztów w 100% do kosztów uzyskania przychodu, uzyska prawo do dodatkowej preferencji w podatku dochodowym przez odliczenie od podstawy opodatkowania 50% poniesionych kosztów. Łącznie w podatku dochodowym przedsiębiorca rozliczy więc 150% poniesionego kosztu.

  • W przypadku ulgi na działalność sportową odliczeniu będą podlegać koszty poniesione na finansowanie klubu sportowego (np. na zakup sprzętu sportowego), stypendium sportowego czy  imprezy sportowej, która nie jest masową imprezą sportową.

W przypadku skorzystania z ulgi sponsoringowej odliczeniu będą podlegać koszty, które nie zostały podatnikowi zwrócone w jakikolwiek sposób. Ulga będzie odliczana w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono koszty.

 

WSZYSTKO NA TEMAT SPONSORINGU GRYFA I PAKIETÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

fot: www.robertfotografia.pl

Leave a comment