Zapowiedź meczu z Gromem Nowy Staw

W sobotę kolejna starcie w ramach rozgrywek 4 ligi RWS INVESTMENT GROUP. Tym razem w 8 kolejce sezonu 2021/22 Gryfici podejmą na własnym obiekcie drużynę Gromu Nowy Staw.

Rywale Trójkolorowych od kilku sezonów są dość ciekawym przeciwnikiem w kontekście rozegranych spotkań. Wszystko zaczęło się 21 czerwca 2017 roku kiedy to Słupszczanie zmierzyli się z Gromem w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Ligowy rywal postawił wówczas twarde warunki i do przerwy w Starogardzie Gdańskim gdzie rozgrywane było spotkanie widniał wynik 1:3 na korzyść Gromu. Po przerwie jednak Gryfici wzięli się za odrabianie strat i udało im się zdobyć 2 dające wyrównanie trafienia kończąc regulaminowy czas wynikiem 3:3. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero podczas rzutów karnych w których to Trójkolorowym dopisało szczęście i po trafieniu Jarosława Fekisiaka na 5:3 cała drużyna cieszyła się z upragnionego Pucharu. Do kolejnej pamiętnej I jeszcze ciekawszej rywalizacji doszło w sezonie 2018/19. Wtedy to oba zespoły rywalizowały ze sobą zaciekle do ostatniej kolejki na 2 płaszczyznach. Grom prezentujący się wówczas rewelacyjnie bił się łeb w łeb o pierwsze miejsce w lidze z Gryfitami i to on okazał się lepszy wyprzedzając Trójkolorowych o 3 ligowe oczka i awansując do do 3 ligi. Po ostatniej kolejce czekało ich jeszcze jedno decydujące starcie ponieważ 26 czerwca oba zespoły miały zmierzyć się w kolejnym już finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zespół z Nowego Stawu chciał połakomić się o dublet pokazując w tym sezonie absolutną dominację na pomorzu na tym poziomie rozgrywkowym, natomiast Gryfici głodni zwycięstwa chcieli zrewanżować się za nieudaną batalię w lidze. Ostatecznie i tym razem to Słupszczanie okazali się lepsi ogrywajac koncertowo Grom aż 3:0 ucierając nieco nosa rywalowi i rekompensując zarazem w jakim stopniu sezon kibiców którzy po ostatnim gwizdku cieszyli się na murawie z zawodnikami. Jak będzie w tym sezonie? Czy poraz kolejny któreś ze starć zapadnie nam w pamięci ? dowiemy się już niedługo. Sprawdźmy jednak jak obecnie prezentują się Grom. Goście zajmują po 7 kolejkach 8 lokatę ze zgromadzonymi 10 punktami odnosząc przy tym 3 zwycięstwa 1 remis oraz 3 porażki z bilansem bramkowym 16/10.

Rozegrane Mecze

 • Grom Nowy Staw – Lechia 2 Gdańsk 3:2
 • Bytovia Bytów – Grom Nowy Staw 1:0
 • Grom Nowy Staw – GKS Kowale 2:2
 • Anioły Garczegorze – Grom Nowy Staw 1:4
 • Grom Nowy Staw – MKS Władysławowo 5:0
 • Gadania Gdańsk – Grom Nowy Staw 3:2
 • Grom Nowy Staw – Gryf Wejcherowo 0:1

Strzelcy Gromu

 • 5 Mateusz Gruszewski
 • 3 Mateusz Niedźwiedzi
 • 2 Jakub Jędrzejewski
 • 1 Jakub Janowski, Mateusz Włodarczyk, Krystian Kielar, Bartosz Gutorski, Dariusz Staniaszek, Patryk Wieliczko

 

Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy na mecz SOBOTA 15:00 Stadion Zielona 9

NIE MOZE CIEBIE ZABRAKNĄĆ !!!

 

Przypominamy, dzieci do lat 10 wchodzą za darmo natomiast jeżeli dziecko nie ukończyło 15 roku życia wchodzi z 50% rabatem

 

 

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

 

foto : Robert Skumiał Fotografia

tekst: Mateusz Szłapka

Leave a comment