Zdobyć Wzgórze Wolności

Najbliższy i jednocześnie ostatni mecz ligowy Gryfa w tym roku kalendarzowym, zostanie rozegrany w nadchodzącą niedzielę, 14 listopada o godzinie 13,oo na stadionie Gryfa Wejherowo, znajdującym się na wejherowskim Wzgórzu Wolności.

Nie będzie to łatwy pojedynek dla naszego zespołu. Gospodarze zajmują co prawda dopiero 14 miejsce w tabeli, ale drzemią w nich bez wątpienia dużo większe możliwości, niż wskazywałaby na to aktualna lokata. Warto zaznaczyć, że przez ostatnie 12 sezonów, wejherowski klub grał w wyższych ligach niż IV (w tym 7 w II lidze i 5 w III klasie rozgrywkowej). Dopiero w tym roku, po degradacji rozpoczął ponowną grę w IV lidze.

Wejherowski Klub Sportowy Gryf, ma bardzo bogate tradycje. Powstał dokładnie 100 lat temu w 1921 roku. Posiada żółto – czarne barwy. Do tej pory rozegraliśmy w Wejherowie 11 spotkań ligowych (7 w III lidze i 4 w IV lidze). Wiodło nam się różnie. W 5 meczach wygraliśmy, 5 raz górą byli gospodarze, a 1 raz zremisowaliśmy. Bramki niestety na naszą niekorzyść 14:18.

Pierwszy mecz ze swoim imiennikiem, rozegraliśmy w sezonie 1993/94 w rozgrywkach III-ligowych. Nasz klub dysponujący wtedy bardzo mocnym składem, bez najmniejszego trudu zwyciężył 3:0. 16.10.1993, sobota, godz. 14,oo Gryf Wejherowo – Gryf Słupsk 0:3 (0:2) Bramki: 0:1 30’ Kryszałowicz Paweł, 0:2 42’ Sosnowski Krzysztof, 0:3 85’ Małecki Piotr

Skład Gryfa: Świerk Jarosław – Cech Roman, Sosnowski Krzysztof, Małecki Piotr (od 80’ Stolarczyk Arkadiusz), Kasperowicz Dariusz, Piołunkowski Jacek, Sokołowski Adam, Wanat Tadeusz jr., Jędraszczyk Marek, Dorosiewicz Robert, Kryszałowicz Paweł (od 65’ Bednarczyk Grzegorz)

Trener: Wanat Tadeusz

Żółte kartki: Małecki Piotr, Kryszałowicz Paweł (Słupsk)

Widzów 400

 

Z kolei po raz ostatni graliśmy w Wejherowie 9 lat temu, również w III lidze w sezonie 2012/13. Co ciekawe, był to sezon w którym Wejherowski Klub Sportowy wywalczył awans do II ligi, co w zupełności nie przeszkodziło w jego pokonaniu 2:0. W tamtym spotkaniu w naszych barwach wystąpił Tomek Piekarski, który po latach ma znów szansę zagrania. 19.11.2012, sobota, godz. 14,oo Gryf Wejherowo – Gryf Słupsk 0:2 (0:1) Bramki: 0:1 14’ (głową) Biegański Krzysztof, 0:2 77’ (wolny) Sterczewski Wojciech

Skład Gryfa: Krymowski Łukasz – Njoya Dominique, Ettinger Paweł, Dworacki Marcin, Sterczewski Wojciech, Kozłowski Marcin (46’ Pytlak Patryk), Świdziński Karol, Stępień Radosław (83’ Piekarski Tomasz), Witucki Jakub, Biegański Krzysztof (72’ Solecki Jakub), Gibczyński Szymon (90’ Schulz Szymon)

Trener: Wódkiewicz Grzegorz

Żółte kartki: Oleszczuk Bartłomiej, Szymański (Wejherowo ) – Krymowski Łukasz, Pytlak Patryk (Słupsk)

Sędziował: Tomasz Toczek (Starogard Gdański)

Widzów: 700 (100 ze Słupska)

 

Jak będzie w najbliższym meczu? Wierni kibice słupskiego zespołu wierzą, że punkty mogą trafić do Słupska. Piłkarze dadzą na pewno z siebie wszystko, aby ten ostatni tegoroczny mecz ligowy zakończył się pełnym sukcesem. A wiara ta ma mocne podstawy, w postaci pokonania 7:0 ostatnio na wyjeździe Władysławowa i u siebie niepokonanej do tej pory Gedanii 2:1. Były to dwa bardzo dobre mecze naszego zespołu i napawa to optymizmem.

Z racji tego, że jest to nasze jesienne pożegnanie z rozgrywkami, zachęcany kibiców do wybrania się do niezbyt odległego Wejherowa i dopingowania naszego zespołu na Wzgórzu Wolności. Bo następna taka okazja do tego nadąży się dopiero na wiosnę przyszłego roku.

 

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

 

tekst: M_Gryf

fot: Robert Skumiał Fotografia

Leave a comment