1% na Akademię

Każdy kibic i sympatyk Gryf Słupsk S.A. może dołożyć swoją cegiełkę do budowania naszego klubu. W tym roku pierwszy raz można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A.

Część swojego podatku można przekazać na rzecz Akademii dzięki współpracy Gryfa Słupsk S.A. z fundacją Sportowcy Dzieciom. Fundacja działa na terenie całej Polski i od lat wspiera rozwój sportu dzieci i młodzieży. W działania fundacji zaangażowani są znani polscy sportowcy, m.in. Anita Włodarczyk (mistrzyni świata i Europy, oraz złota medalistka olimpijska w pchnięciu kulą), Kamil Stoch (dwukrotny mistrz olimpijski i indywidualny mistrz świata w skokach narciarskich), Przemysław Tytoń (bramkarz reprezentacji Polski i VfB Stuttgart) i Ewa Pajor (reprezentantka Polski w piłce nożnej).

Fundacja posiada prawo do zbierania środków 1% podatku i wspiera inne podmioty w tym zakresie udostępniając im swoje subkonta. Każdy podmiot współpracujący z fundacją otrzymuje swój numer i nazwę celu szczegółowego. Nasz to – Gryf Słupsk S.A. (365).  Zebranymi środkami dysponuje fundacja, która zgodnie ze wskazaniami swoich partnerów finansuje ich działania do wysokości kwoty zebranej na ich subkoncie.

Jak przekazać swój 1% na rzecz Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A.?

Są dwa sposoby, aby przekazać swój 1% na rzecz Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A.

Pierwszy sposób:

Gryf Słupsk S.A. założył swój profil na portalu fundacji (tutaj). Gdy wejdziemy w profil Gryfa u dołu strony znajduje się przycisk „Przekaż 1%”. Po kliknięciu w przycisk zostaniemy przeniesieni do strony programu PIT PLUS, za pomocą którego możemy rozliczyć swój podatek dochodowy za 2017 r. Postępujemy zgodnie z instrukcją i wypełniamy kolejne rubryki zgodnie z poleceniami otrzymywanymi z programu. Program domyślnie ustawi, że przekazujemy 1% na rzecz fundacji. Do nas należy wskazanie jedynie celu szczegółowego wsparcia, czyli wpisanie lub wybranie z listy „Gryf Słupsk S.A. (365)”.

Drugi sposób:

Wypełniamy zeznanie podatkowe w jakimkolwiek programie ułatwiającym rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Następnie zatrzymujemy się w sekcji „J”, w której podajemy numer KRS fundacji Sportowcy Dzieciom – 457030, oraz wpisujemy kwotę równą 1% naszego podatku. W kolejnej sekcji formularza (czyli w sekcji „K”) należy wpisać cel szczegółowy wsparcia. W tym miejscu w odpowiednim polu wpisujemy „Gryf Słupsk S.A. (365)”. Ważne aby podać nazwę klubu wraz z numerem z nawiasu, ponieważ jest to nasz numer celu przypisany przez fundację.

Gotowe! Właśnie przyczyniłeś się do budowania silnej piłki nożnej w swoim mieście. Dziękujemy!