Czy czeka nas piekielny sparing?

W najbliższą sobotę, 3 lutego o godz. 12.30 na boisku treningowy przy ul. Zielonej 9 zagramy mecz kontrolny z Aniołami Garczegorze. Nie mamy złudzeń, że to będzie trudne spotkanie.

Anioły z Garczegorza nie są tak święte, jakby to mogło się wydawać. Drużyna słynie z zawziętości i walki do końca. Mecze w Garczegorzu to zwykle trudna przeprawa. Gospodarze są mało gościnni, a na ich korzyść szalę przechyla też jedna z najmniejszych płyt boiska w lidze. Ma małej przestrzeni trzeba grać twardziej i szybciej, a to bardzo odpowiada Aniołom.

Tym razem jednak zmierzymy się na sztucznej murawie w Słupsku, co bez wątpienia będzie działało na korzyść Gryfitów, którzy są przyzwyczajeni do gry na takiej nawierzchni. Mecz z Aniołami ma nas przygotować do twardej walki o ligowe punkty.

Obie drużyny ostatni raz zmierzyły się 2 września 2017 r. w meczu 6. kolejki Pomorskiej 4 Ligii. Wówczas na własnym boisku pewnie wygrali słupszczanie 3:0. Anioły Garczegorze po rundzie jesiennej zajmują dobre 9. miejsce w Lidze.

Mecz sparingowy odbędzie się 3 lutego o godz. 12.30 na boisku treningowym przy ul. Zielonej 9. Wstęp wolny.