Energa Cup Junior 2

Emocje, gra do końca i football ultraofensywny. Tego mogą spodziewać się wszyscy kibice, którzy przyjdą na turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2010 i 2011 Energa Cup Junior 2. Zaczynamy w sobotę, 3 marca od godz. 9.00 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża w Słupsku.

Druga edycja turnieju poświęcona będzie zmaganiom zawodników w jednych z najmłodszych kategorii wiekowych. Na parkiecie będziemy oglądać dzieci siedmioletnie i ośmioletnie. W tak młodym wieku, piłka nożna to przede wszystkim zabawa i dobra forma spędzania czasu. Młodzi piłkarze uczą się podstaw gry i nie rzadko pierwszy raz w życiu rywalizują z rówieśnikami.

– Dzieci są pełne energii i czasami trudno nad nimi zapanować. Trzeba mieć dużo cierpliwości, ale z drugiej strony ma się też wielką satysfakcję, gdy widzi się ogromne skupienie i zaangażowanie najmłodszych. Rekompensuje to nawet fakt, że każde ćwiczenie trzeba tłumaczyć kilka razy – opowiada trener Damian Kotłowski, który prowadzi drużynę z roczników 2010/11 w Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A.

Turniej Energa Cup Junior ma przede wszystkim popularyzować piłkę nożną wśród dzieci, promować zdrowy styl życia i integrować środowisko piłkarskie regionu słupskiego.

– W takich turniejach jest coś niesamowitego. Obserwując dzieci, ich postawę i emocje przypominamy sobie za co kochamy piłkę nożną. Chyba nikt nie angażuje się tak, jak te małe dzieci – one poza piłką nie widzą świata. Zupełnie jak profesjonalni piłkarze – mówi Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski w piłce nożnej i członek zarządu Gryfa Słupsk S.A. – Ponadto na takich turniejach można obserwować dzieci i już w tak młodym wieku wyszukiwać ciekawych i perspektywicznych zawodników – dodaje.

– Pierwszy turniej okazał się wielkim sukcesem, dlatego powtarzamy jego formułę dla zawodników z innych roczników. Tym razem na boisku zobaczymy bardzo młodych piłkarzy. Cieszy nas, że już siedmio- i ośmioletnie dzieci zaczynają uprawiać sport. Dobre nawyki sportowe i żywieniowe, jakich teraz nabiorą będą procentować w dorosłym życiu, tak samo jak wartości jakich nauczą się na treningu. Grupa Energa z przyjemnością wspiera Gryf Słupsk S.A. w organizacji kolejnego turnieju, liczymy na powtórzenie sukcesu z grudnia i wspaniałe zawody – dodaje Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa.

Turniej rozegrany zostanie w ciągu jednego dnia w hali im. Tadeusza Gwiżdża przy ul. Niedziałkowskiego 2 w Słupsku. Formuła turnieju zakłada start maksymalnie dziesięciu drużyn, rywalizację w grupach a następnie fazę pucharową.

– W grudniu zdobyliśmy pierwsze doświadczenia w organizacji takiego turnieju. Teraz chcemy przeprowadzić go jeszcze lepiej. Do oglądania zawodów zapraszamy szczególnie rodziców, którzy myślą o zapisaniu dzieci do akademii piłkarskiej. Turniej będzie świetną okazją, aby przekonać się, jaką kapitalną rzeczą dla dzieci jest gra w piłkę nożną – mówi Robert Chuchla koordynator Akademii z Gryfa Słupsk S.A.

Organizatorzy zapraszają rodziców i kibiców do wspólnej zabawy, dopingowania i przeżywania turniejowych emocji razem z młodymi piłkarzami i piłkarkami.

W turnieju wystąpi 10 drużyn ze Słupska i regionu.

Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. powstała we wrześniu 2017 r. w celu szkolenia piłkarskiego chłopców i dziewczynek w rocznikach 2007, 2008, 2009 i 2010/11. Zajęcia w AP Energa Gryf Słupsk S.A. są darmowe dla wszystkich chętnych dzieci. Kontakt dla AP Energa Gryf Słupsk S.A. – akademia@gryf-slupsk.pl, informacje dostępne także na fb.com/APEnergaGryfSlupskSA