Gryf II Słupsk S.A. na remis na inaugurację rozgrywek wiosennych

Gryf II Słupsk S.A. rozpoczyna sezon od meczu z liderem tabeli słupskiej klasy B. Młodzi słupszczanie dobrze poradzili sobie z wyżej notowanymi rywalami ze Słupii Charnowo i wywieźli remis 2:2. Pierwszy mecz rundy rewanżowej komentuje trener drugiego zespołu Paweł Kryszałowicz.

Wczorajszy mecz był dla Gryfitów wyzwaniem. Mimo zadowalającego remisu, trener uważa że, zawodników stać było na dużo więcej.

Słupszczanie prowadzili grę co było małym zaskoczeniem, ponieważ drugiego zespołu w sobotnim meczu nie zasilił, żaden zawodnik z pierwszego składu. Chwilami jednak było widać, że młodym zawodnikom ze Słupska brakuje doświadczenia, szczególnie w umiejętnym utrzymywaniu formacji. Gryfitom brakowało też trochę szczęścia, jak w sytuacji gdy zdobyli gola, po czym sędzia dopatrzył się złamania przepisów i nie uznał trafienia. W 94. minucie meczu udało nam się zremisować z Słupią Charnowo. Bramki dla Gryfa zdobyli Lutkiewicz i Zieliński, na wyróżnienie zasługuje także Oskar Sosnówka.

– Teraz naszym celem jest zdobycie 3 punktów na kolejnym spotkaniu z Szansą Siemianice. Szansa to drużyna, która ma tyle samo punktów co my i do rozegrania zaległy mecz. Ich przewaga może wzrosnąć, dlatego najważniejsze jest skupienie na wygranej za tydzień – mówił po meczu ze Słupią Paweł Kryszałowicz, trener Gryfa II Słupsk S.A.

Skład Gryf II Słupsk S.A. :

Dybowski – Bartczak, Zieliński, Panasiuk, Kiełb – Zamaro, Sosnówka, Lutkiewicz – Zalewski, Hernik, Klimas

Rezerwowi, którzy pojawili się na boisku:

Staniszek, Jaszczyszyn, Krzysztofowicz

 

Karolina Prusiecka