GRYF SŁUPSK – POGOŃ LĘBORK ZAPOWIEDŹ

W najbliższą niedzielę czeka nas jeden z tych meczy na które czeka się bardziej

Do Słupska przyjedzie dobrze wszystkim znany zespół Pogoni Lębork który podobnie jak Gwardia Koszalin przyciąga na Zieloną setki kibiców żądnych piłkarskich igrzysk.

Tak jak do teatru czy opery obowiązuje odpowiedni dress code tak podobnie w przypadku tego wydarzenia najbardziej pasował by dobry garnitur lub przynajmniej dobrze wyprasowana koszula ponieważ przy Zielonej szykuje się prawdziwy piłkarski spektakl w 2 aktach po 45 minut każdy.

Na przeciw siebie stanie 2 ambitnych reżyserów Krzysztof Muller oraz Grzegorz Bednarczyk

Bednarczyk jeszcze do niedawna przez wiele lat rządził i dzielił na Słupskiej scenie teraz jednak od blisko roku prowadzi grupę jednego z największych rywali Gryfa zza miedzy.

Obaj panowie mają za sobą ciężki sezon w którym do ostatnich kolejek bronili się przed spadkiem obaj panowie objęli zespoły rozbite bez pomysłu na grę bez wiary.

Jednak dzięki ciężkiej pracy i doświadczeniu włożonej w poukładanie na nowo swoich drużyn zaczynają zbierać teraz tego owoce.

Postacie te trenerów to już świetny materiał do porównań Grzegorz Bednarczyk słynący ze swojej gry na wynik bazujący na stałych wypracowanych schematach kontra Krzysztof Muller młody ambitny szkoleniowiec który dopiero stawia swoje kroki w seniorskiej piłce.

Obaj będą na pewno chcieli udowodnić swoją wartość jednak miedzy panami nie będzie złej krwi a co najwyżej czysta sportowa rywalizacja ponieważ znają się z pracy w Gryfie kiedy wówczas Muller jeszcze jako trener rezerw zbierał cenne rady od doświadczonego Bednarczyka.

Oprócz trenerów w  bramce gości zobaczymy również młodego i bardzo utalentowanego bramkarza Macieja Gołojucha który przebywa w Pogoni na zasadzie wypożyczenia.

Dla Macieja będzie to na pewno podwójna motywacja by pokazać się trenerowi Mullerowi i namieszać na pozycji bramkarza w szeregach Słupszczan.

 

Pogoń zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli ze zgromadzonymi 10 punktami po 4 rozegranych kolejkach.

Goście zanotowali w tym sezonie 3 zwycięstwa i 1 remis z zespołem beniaminka 4 ligi Suprą Kwidzyn, łączny bilans bramkowy 10/5.

Rozegrane Mecze:

  1. Supra Kwidzyn – Pogoń Lębork 2:2
  2. Pogoń Lębork – MKS Władysławowo 2:0
  3. Pogoń Lębork – Start Miastko 4:3
  4. Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 2:0

 

W ostatnim spotkaniu obu drużyn rozegranym zaledwie kilka miesięcy temu w Majówkę górą byli Słupszczanie którzy wygrali na wyjeździe 2:0 i pewnie wywieźli do Słupska komplet punktów.

Bramki zdobywali:

Piechowski, Świdroń

 

Ostatnie 5 spotkań: 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka bialns bramkowy 12/7

 

Pogoń Lębork – Gryf Słupsk 0:2

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 2:1

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 2:3

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 2:2

Pogoń Lębork – Gryf Słupsk 1:4

 

Chyba nie muszę już nic więcej pisać o tym spotkaniu żeby uświadomić państwu że tego meczu po prostu nie możecie przegapić tym bardziej że zarówno pogoda jak i frekwencja szykuje nam się jak na Lidze Mistrzów.

GRYF SŁUPSK – POGOŃ LĘBORK NIEDZIELA GODZINA 15 WIDZIMY SIĘ NA STADIONIE