Liczymy na wygraną na 100-lecie Niepodległości. Gryf Słupsk S.A. – GKS Kolbudy

Zbliżająca się niedziela to dla naszego narodu wielkie wydarzenie. Setna rocznica odzyskania niepodległości to wspaniała okazja, aby celebrować ją w sposób szczególny. Tego dnia swój kolejny mecz rozegra Gryf Słupsk SA, który gościć będzie GKS Kolbudy. W ramach upamiętnienia narodowego święta, nasi piłkarze wybiegną na boisko w klasycznych trykotach z okresu międzywojennego.

Gryfici po szesnastu kolejkach wciąż utrzymują fotel lidera, jednak przewaga punktowa po ostatniej wyjazdowej porażce stopniała do czterech oczek. Piłkarze z Przodkowa zafundowali słupszczanom zimny prysznic, rozstrzygając wynik w końcówce spotkania. Tym samym imponująca passa wyjazdowa została przerwana. Jednak cel Gryfa pozostaje niezmienny, to awans jest priorytetem.

Dla klubu z Kolbud bieżący sezon nie należy do udanych. Z trzynastoma zgromadzonymi punktami zajmują dopiero 17. miejsce w tabeli. Swój ostatni mecz zremisowali, ratując jeden punkt golem strzelonym w końcówce (1:1 Z Gedanią). Co ciekawe był to ich czwarty podział punktów w ostatnich sześciu meczach. Można więc powiedzieć, że naszego następnego rywala cechuje kompromis.

Dla słupszczan sytuacja jest o tyle niepokojąca, że przeciwnik swoje ostatnie dwie wyprawy zwieńczył pierwszymi punktami w tym sezonie, które zdobył na obcym terenie. Wspólna historia obu drużyn nie wygląda już jednak tak optymistycznie dla Kolbud. W ostatnich latach udało im się jedynie remisować, w dodatku na własnym terenie. Natomiast z Zielonej nie wywozili punktów, za to często worek z bramkami.

Podsumowując Gryfici są w tym meczu zdecydowanym faworytem i nie mogą pozwolić sobie na potknięcie jeśli chcą być mistrzami rundy jesiennej.  Liczymy na wysoką frekwencję na trybunach,

oraz gorący doping, w którego akompaniamencie Gryfici znów zagrają koncertowo, 3 punkty zostaną w Słupsku, a pamięć zostanie uczczona należycie.

 

Uwaga!

Koszulki, w których 11 listopada wystąpią zawodnicy Gryf Słupsk S.A. zostaną wystawione na sprzedaż. O szczegółach aukcji będziemy informować wkrótce.