Mateusz Świątek o Akademii w 2023 roku

Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk

Mateusz Świątek, trener rocznika 2011 w Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk

Jak oceniasz rozwój Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk w tym roku, czy zainteresowanie treningami wzrosło ?

Myślę, że zainteresowanie wzrosło. Co jakiś czas pojawiają się zapytania o możliwości zapisów do rocznika, który prowadzę. Z tego co mi wiadomo, nie było również problemu aby utworzyć kolejne grupy w najmłodszych kategoriach wiekowych. Sądzę więc, że to wszystko idzie w dobrym kierunku.

Ilu podopiecznych trenuje aktualnie w Waszym roczniku ?

Obecnie mam 20 podopiecznych.

Warto podkreślić wkład rodziców w końcu to oni też przyczyniają się do budowania w swoich pociechach pasji do piłki nożnej

Rodzice to bardzo ważny element całej tej piłkarskiej układanki. Mają ogromny wpływ na rozwój chłopców, może nie w kwestiach czysto piłkarskich ale na pewno mentalnych i dotyczących zachowania oraz funkcjonowania w grupie. Jako Trenerzy mamy tych chłopców pod opieką maksymalnie do kilkunastu godzin w tygodniu ważne więc aby rodzice również odpowiednio spełniali swoją rolę wykorzystując czas spędzany z zawodnikami. Często to oni jako pierwsi otrzymują informacje zwrotne po meczach czy treningach od dzieci. Ważne jest wówczas aby odpowiednio wysłuchać, wesprzeć lub po prostu wspólnie się tym cieszyć.

Turnieje, zawody organizowane w których braliście udział. Jak oceniacie przygotowania

Jesteśmy dopiero chwilę po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek ligowych. Czas turniejów dopiero się zaczyna. Nie będziemy jakoś specjalnie się do nich przygotowywać ponieważ liga jest dla nas najważniejsza ale na pewno będziemy walczyć w każdym meczu na 200% aby oczywiście zając jak najwyższe miejsce.

Jakie cele stawiacie sobie na najbliższy okres funkcjonowania

Jako Akademia chcemy się stale rozwijać. Stworzyć jak najlepsze warunki do wychowania świetnych piłkarzy ale przede wszystkich chcemy aby to zawodnicy chętnie się do nas zapisywali i wychodzili z każdych zajęć zadowoleni. Aby pokochali piłkę nożną tak mocno jak wszyscy w Gryfie.

Czego życzycie sobie i innym na nadchodzący rok ?

Przede wszystkim zdrowia. Bez tego niewiele można zrobić. Nieustającej pasji do pracy, która towarzyszy nam Trenerom oraz dążenia do spełniania marzeń czy to tych małych czy tych wielkich.