Paweł Graś o Akademii w 2023 roku

Trener rocznika 2018 Paweł Graś

Grudzień to czas podsumowań, zadaliśmy kilka pytań trenerom naszej akademii i jako pierwszy do tablicy został przywołany Paweł Graś, trener rocznika 2018 Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk

Jak oceniasz rozwój akademii czy zwiększyło się zainteresowanie młodych ludzi do zapisywania się do nas ?
Moim zdaniem wszystko zmierza w dobrym kierunku. Osobiście mnie jako trenera cieszy fakt że dołączają do naszego sztabu kolejni szkoleniowcy co stwarza warunki do tworzenia nowych grup, a co za tym idzie zwiększania ilości dzieci trenujących u nas. Cieszy mnie również współpraca z Koordynatorem Piotrem Górniewiczem i Dyrektorem Krzysztofem Mullerem - zawsze pomocni i chętni do pochylenia się nad problemami z którymi my jako trenerzy borykamy się na co dzień.


Ilu podopiecznych aktualnie trenuje w Twoim roczniku
Obecnie powierzono mi rocznik 2018 a więc 5 latków. Trenuje z nami 24 chłopców. Treningi prowadzę z moim wieloletnim asystentem - Trenerem Rafałem Przytarskim.
Jest to rocznik naborowy, a więc chętnych jest jeszcze więcej. Równolegle jest prowadzona druga grupa którą opiekują się Trenerzy Aleksandra Gadek i Jakub Szwakiel.


Warto podkreślić wkład rodziców w końcu to oni też przyczyniają się do budowania w swoich pociechach pasji do piłki nożnej
Rodzice moim zdaniem są kluczowi. To oni przyprowadzają dzieci na treningi ale również rozmawiają z nimi na temat treningów, piłki itp. Staramy się edukować Rodziców odnośnie wspierania młodych zawodników - ostatnio odbyliśmy zebranie na ten temat. Widać duży entuzjazm wśród nich, a to bardzo cieszy.


Turnieje, zawody organizowane w których braliście udział. Jak oceniacie przygotowania.
Tak naprawdę nie braliśmy jeszcze udziału w turniejach. Trenujemy niecałe 3 miesiące. Spotkamy się 2 razy w tygodniu na hali oraz dodatkowo w soboty na powietrzu na tzw. małych grach - meczach w których gramy między sobą.
Oczywiście również planujemy udział w turniejach- pierwsze zaliczymy w grudniu. Planuję również przy pomocy Rodziców zorganizować turniej dla rocznika 2018 o czym na pewno niebawem będę informował 😉

Jakie cele stawiacie sobie na najbliższy okres funkcjonowania
Naszym nadrzędnym celem jest zaszczepienie pasji do piłki nożnej i sportu u dzieci. Będziemy na pewno starali się pomału wchodzić do rywalizacji z innymi drużynami.

Czego życzycie sobie i innym na nadchodzący rok ?
Zdrowia, radości i satysfakcji z tego co robimy oraz spełnienia marzeń 😉

Dziękujemy trenerze za poświęcony czas 🤝