Remis z beniaminkiem

Do Pruszcza Gdańskiego jechaliśmy podbudowani zwycięstwem z z Kaszubią Kościerzyna ( o której pisaliśmy TUTAJ ). Tuż przed meczem ze składu z powodów zdrowotnych wypadł Daniel Piechowski którego w składzie zastąpił Mikita Tsykala.

Początek spotkania należał zdecydowanie dla Nas i już na początku mieliśmy kilka klarownych sytuacji ale po dwóch uderzeniach Fabiana Słowińskiego piłka minęła słupek gospodarzy.

Pierwszą groźną akcję gospodarze wyprowadzili w 14 minucie gdzie to po uderzeniu gospodarzy piłka otarła się o naszego zawodnika i wylądowała na poprzeczce.  Kolejną groźną akcję gospodarze mieli w 18 minucie gdzie to po dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach bramkarza Gryfa Filipa Bielańczuka.

Pierwszą żółtą kartę zobaczyliśmy w 19 minucie. Dawid Więckowski faulował w polu karnym zawodnika gospodarzy, po czym sędzia wskazał na wapno. Zawodnik gospodarzy Dawid Zieliński z 11 metrów pokonuje naszego bramkarza.

Po niespełna 15 minutach oglądaliśmy kolejnego karnego, tym razem w polu karnym gospodarzy faulowany był Szymon Mytych. Do piłki podszedł kapitan, i pewnym strzałem Tomasz Piekarski pokonuje bramkarza gospodarzy Kacper Dąbrowski. W 38 minucie Gryfici przeprowadzają kontrę lecz po dośrodkowaniu Fabian uderza koło słupka.

Gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie, gospodarze w 45 przeprowadzają kontrę po której Kacper Redecki strzela gola dla Czarnych i do zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego schodzą na przerwę z przewagą jednego gola.

Na drugą połowę wychodzimy w niezmienionym składzie. Już w 50 minucie po dośrodkowaniu Fabiana Słowińskiego zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy. Nie mniej jednak wynik nie ulega zmianie. 55 minuta przyniosła groźną akcję dla gospodarzy. Którzy atakują lewą stroną i po dośrodkowaniu ( strzale? ) piłka ląduje na poprzeczce.

Pierwszą zmianę oglądaliśmy w 59 minucie. Na boisku pojawił się Kacper Jendruch oraz Patryk Dąbrowski natomiast boisko opuścili Artem Kovtunenko i Maciej Kozakowski.

W 71 minucie po zagraniu ręką przy końcowej linii sędzia podyktował rzut wolny. Po dośrodkowaniu Tomasza Piekarskiego, Kacper Jendruch  próbuje pokonać zawodnika gospodarzy lecz jego strzał zostaje zablokowany przez Czarnych

Grzegorz Bednarczyk w 74 minucie decyduje się zdjąć z boiska Dawida Więckowskiego a w jego miejsce wchodzi Marcjan Majcher. Drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Gołojuch który faulował zawodnika gospodarzy przy wyprowadzaniu akcji w 79 minucie.

Zagranie w 81 minucie Marcjana, Oskar Zieliński zamienia na bramkę.

Pomimo walki do ostatnich minut nie udaje nam się wywieść kompletu punktów z boiska beniaminka.

Mecz zagraliśmy w składzie:

Filip Bielańczuk, Tomasz Prusaczyk, Mikita Tsykala, Fabian Słowiński, Oskar Zieliński, Kacper Gołojuch, Dawid Więckowski, Szymon Mytych, Tomasz Piekarski, Maciej Kozakowski, Artem Kovtunenko

Ławka:

Maciej Gołojuch, Kacper Jendruch, Ksawery Ronowski, Tomasz Parzych, Patryk Dąbrowski, Marcjan Majcher

 

Aktualna klasyfikacja strzelców Gryfa

 

Już teraz zapraszamy wszystkich na najbliższy ligowy mecz w Słupsku który zostanie rozegrany w przyszłą sobotę. Przeciwnikiem będzie Grom Nowy Staw.

Przypominamy o naszej ofercie dla najmłodszych

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

 

tekst / foto : Robert Skumiał Fotografia

 

Leave a comment