Zwycięstwo na początek przygotowań

Po dwóch tygodniach przygotowań seniorzy Gryf Słupsk S.A. rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Sparing z Gryfem Polanów zakończył się zwycięstwem słupszczan 4-2.

Mecz z MKS Gryf Polanów zaplanowano jako pierwszy miernik efektów rozpoczętego dwa tygodnie temu okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej 4 ligi w sezonie 2017/18. Mecz rozegrano na boisku treningowym przy ul. Zielonej 9.

Do przerwy 3-1

Spotkanie zaczęło się niepomyślnie dla gospodarzy, którzy kilka minut po pierwszym gwizdku stracili bramkę. Chwilę nieuwagi środkowych obrońców Gryfa Słupsk S.A. wykorzystał napastnik gości i mierzonym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. Potem do głosu doszli jednak zawodnicy ze Słupska. Nasza drużyna konstruowała coraz groźniejsze akcje, grała z pomysłem i co chwilę atakowała bramkę gości. Słupszczanie wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w pole karne posłał Karol Świdziński, spod krycia dobrze uwolnił się Paweł Szmytkiewicz i strzałem głową zdobył pierwszego gola dla Gryfa Słupsk S.A. Kilka minut później było już 2-1 dla gospodarzy, po akcji która była niemal wierną kopią pierwszej sytuacji, po której słupszczanie strzelili gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego tym razem na gola zamienił Daniel Piechowski.

Po objęciu prowadzenia słupszczanie kontrolowali grę i nadal atakowali bramkę Polanowa. Gospodarze konstruowali składne akcje i próbowali gry kombinacyjnej. Dobrze funkcjonowały oba skrzydła Gryfa na których grali Karol Świdziński i Wojciech Wójcik. W środku pola dobrze radził sobie Paweł Szmytkiewicz. Junior obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi wygrywał większość pojedynków główkowych, był także skuteczny w rozbijaniu akcji przeciwników.

Trzecia bramka dla Gryfa Słupsk S.A. wpadła jeszcze przed przerwą. Polanów stracił piłkę na połowie przeciwnika i odsłonił się na kontrę. Szybki atak wyprowadzony został lewą stroną boiska. Z piłką w stronę pola karnego rywali popędził Wojciech Wójcik. Jego podanie znalazło w polu karnym Marcjana Majchra ustawionego w okolicy 10 metra. Po otrzymaniu podania napastnik ze Słupska dopełnił formalności umieszczając piłkę w bramce.

Testowanie

Trenerzy obu zespołów w przerwie meczu dokonali zmian składów. W jedenastce ze Słupska od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się sześciu nowych graczy.

Zaraz po przerwie lekką przewagę zdobył zespół z Polanowa, co zostało przypieczętowane drugim golem dla gości. Jednak jego zdobycie nie było momentem przełomowym w meczu. Słupszczanie błyskawicznie wrzucili wyższy bieg i wrócili do gry, jaką prowadzili w pierwszych 45 minutach. Na lewym skrzydle dobrze radzili sobie Kacper Bednarczyk i Szymon Schulz, obaj grali ofensywnie i zdecydowanie. Dobrze współpracowali w obronie dzięki czemu prawa flanka Polanowa praktycznie nie funkcjonowała. W środku pola wyróżniał się Adrian Solczak, który grał za wysuniętym Damianem Mikołajczykiem. Czwarty gol dla Gryfa był autorstwa właśnie Damiana Mikołajczyka. Dostał on podanie na przed polu i mierzonym strzałem pokonał bramkarza gości.

Skład Gryfa Słupsk S.A. – Kędzia – Adrian Gołtowski, zawodnik na testach, Daniel Piechowski, Dawid Więckowski, Karol Świdziński, Paweł Szmytkiewicz, Kacper Jędruch, Wojciech Wójcik – Marcjan Majcher, Damian Mikołajczyk

Zmiany

’45 – zeszli Gołtowski, zawodnik testowany, Więckowski, Szmytkiewicz, Wócik, Majcher/ weszli Bobrowski, Staniaszek, Zamaro, Mytych, Bednarczyk, Solczak

’60 – zszedł Piechowski / wszedł zawodnik testowany