Walka o 3 punkty we Władysławowie

Czu uda się wywalczyć komplet punktów we Władysławowie ? W nadchodzącą środę, o godzinie 15,oo we Władysławowie, nasza drużyna powalczy o pełną zdobycz punktową.

Rywale zamykają obecnie ligową tabelę ze zdobytymi zaledwie 4 punktami w 11 rozegranych spotkaniach. Na taki bilans składa się pokonanie w Lęborku Pogoni 2:1 i remis na własnym stadionie 0:0, ale za to nie z byle kim, bo z walczącą o awans gdańską Gedanią.

Tytułowe pytanie ma więc sens, ale przeciwników w żaden sposób nie należy lekceważyć. Tylko pełne zaangażowanie w grze i walka do końca da pełen sukces. Słabe wyniki osiągane przez klub z Władysławowa, poskutkowały niedawno zdymisjonowaniem trenera Sobiesława Przybylskiego. Jego obowiązki przejął jego asystent Michał Smarzyński. Wszyscy kibice Gryfa liczą, że najbliższy mecz, to doskonała okazja do przełamania ostatnio trwającej, nienajlepszej passy.

Dla MKS Władysławowo obecny sezon, jest trzecim sezonem w IV lidze. Tak się składa, że dwa poprzednie przyniosły dla nadmorskiego klubu degradację. Obecne występy w IV lidze, MKS zawdzięcza temu, że do obecnych rozgrywek nie przystąpiła Wda Lipusz i zwolnione miejsce zajął właśnie zdegradowany MKS.

Miejski Klub Sportowy Władysławowo, został powołany do życia stosunkowo niedawno, bo w roku 1995. Posiada żółto – niebieskie barwy. Gryf zmierzył się w całej swojej historii z tym rywalem we Władysławowie tylko raz. Było to w sezonie 2014/15, a piłkarze i liczna wtedy na meczu grupa słupskich kibiców, cieszyła się z wygranej 2:0.

  • 15.03.2015, niedziela, godz. 13,oo – CETNIEWO, stadion COS MKS Władysławowo – Gryf 0:2 (0:1) Bramki: 0:1 18’ Mikulski Dawid, 0:2 90’ Pytlak Patryk (w 71 minucie Kamil Gołębiewski obronił rzut karny)

Gryf: Gołębiewski Kamil – Jęcek Damian, Bobrowski Rafał, Klawikowski Krystian, Schulz Szymon, Kozłowski Marcin, Mikulski Dawid (76’ Stefański Kamil), Świdziński Karol, Ciok Mateusz (68’ Przełuski Dawid), Solczak Adrian (89’ Gesek Bartłomiej), Pytlak Patryk

Żółte kartki: Pytlak Patryk (Gryf) Czerwone kartki: 88’ Świerczyński (MKS Władysławowo) – 90’ Stefański Kamil (Gryf)

Sędziowali: Rybiński Kamil – Sebastian, Pakuszewski, Jóźko

Widzów: 150 (60 kibiców ze Słupska)

W poprzednim sezonie 2020/21, do meczu we Władysławowie nie doszło, a przyczynił się do tego dziwny regulamin rozgrywek. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym meczu, Gryfici spełnią oczekiwania i wrócą do Słupska z kompletem punktów. Oby tak się stało!

 

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

 

tekst: M_Gryf

fot: Robert Skumiał Fotografia

Leave a comment