Wygrana z beniaminkie

Wczoraj w ramach 5 kolejki pomorskiej 4 ligi przyszło nam się zmierzyć z Orkanem Rumia. Beniaminek po udanym starcie ( dwie wygrane ) w trzeciej i czwartej kolejce stracił łącznie 10 bramek. Gryfici natomiast chcieli po przegranym meczu derbowym wrócić na zwycięskie tory.

Mecz mógł się rozpocząć nie pomyśli naszych zawodników gdyż już w 13 minucie zawodnicy z Rumi trafili w Słupek. W 19 minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła minimalnie chybił Fabian Słowiński.

W 24 minucie po odegraniu przez Tomka Piekarskiego, Oskar Zieliński trafia w słupek. W 28 minucie bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Fabian Słowiński lecz po dośrodkowaniu Oskara Zielińskiego piłka uderzona głową ląduje prosto w rękawicach bramkarza.

To co się nie udało wcześniej nastąpiło w 32 minucie. Piłka po uderzeniu głową przez Daniela Piechowskiego ląduje w bramce.

W 38 minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, W środku pola piłkę traci Kacper Jendruch. Zawodnicy z Rumi przeprowadzają groźną kontrę która daje im rzut rożny po którym trafiają w poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą Fabian Słowiński pokonuje bramkarza gospodarzy, przy tej bramce asystuje Więckowski który ładnie schodzi ze skrzydła i precyzyjną „podcinką” obsługuje strzelca gola.

Druga połowa mogło zacząć się idealnie dla Naszego zespołu. Jednak Fabian Słowiński nie wykorzystał karnego strzelając w dolny róg bramki co nie zaskoczyło bramkarza gospodarzy

W 57 minucie gospodarze wyprowadzają groźną kontrę po której mają rożnego.

Pierwszą kartkę w tym meczu dla naszego zespołu w 57 minucie obejrzał nasz kapitan po faulu zawodnika gospodarzy w środku pola.

Na pierwsze zmiany czekaliśmy do 64 minuty. Boisko opuścili Ksawery Ronowski oraz Dawid Więckowski a na ich miejsce pojawili się Maciej Gregorek i Kacper Gołojuch natomiast w 72 minucie za Szymona Mytycha pojawia się Marcjan Majcher.

Gospodarze swojego jedynego gola zdobywają w 76 minucie gdzie to zawodnik gospodarzy uderza z przewrotki pokonując Filipa Bielańczuka.

Po bramce na boisku pojawia się Maciej Kozakowski który zmienia naszego skrzydłowego, Oskara Zielińskiego.

Po 14 minutach od wejścia na boisko żółtą kartkę obejrzał Gołojuch, natomiast w ten sam zawodnik w 88 po indywidualnej akcji ze skrzydła piłka po jego strzale minimalnie mija słupek gospodarzy.

Przed końcowym gwizdkiem Tomasza Piekarskiego zmienia Artem Kovtunenko.

3 pkt wracają do Słupska a My awansujemy w ligowej tabeli. Oby tak do końca sezonu !

 

 

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

 

fot,tekst Robert Skumiał Fotografia

Leave a comment