Wyszarpany remis

W dzisiejsze przedpołudnie przyszło Nam się zmierzyć z Aniołami Garczegorze. Podopieczni zarówno Grzegorza Bednarczyka jak i Tadeusza Wanata wiedzieli, że to nie będzie łatwe spotkanie. Anioły nigdy jeszcze nie wygrały na stadionie przy ul. Zielonej i tak też było i tym razem.

Widzieliśmy akcje zarówno pod jedną jak i drugą bramką. W 5 minucie Oskar Zieliński wykonywał rzut wolny, lecz piłka wylądowała w rękawicach bramkarza drużyny przyjezdnej. Dwie minuty później goście wykonywali rożnego. Piłka dośrodkowana w nasze pole karne nie doszła do Huberta Syldatka który został skutecznie przyblokowany przez Kacpra Jędrucha.

Chwilę później ponownie zrobiło się groźnie w Naszym polu karnym, lecz na posterunku był Nas kapitan, Tomasz Piekarski i wybił piłkę. Na kolejną akcję w wykonaniu naszych zawodników czekaliśmy do 16 minuty. Wtedy Fabian Słowiński podał na skrzydło do Macieja Kozakowskiego, lecz piłka po jego dośrodkowaniu została wybita na rzut rożny.

W 33 minucie, Fabian Słowiński został faulowany przez zawodnika gości. Piłkę z wolnego dogrywał Oskar Zieliński, piłka została „trącona” przez jednego z Naszych zawodników i minimalnie przelatuje nad poprzeczką.

Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

W 51 minucie Szymon Mytych mógł otworzyć wynik lecz piłka po jego strzale wylądowała w rękawicach Huberta Syldatka. Trzy minuty później Maciej Kozakowski dośrodkowuje do Fabiana Słowińskiego lecz i tym razem piłka nie wylądowała w siatce gości.

Maciej Gregorek w 63 minucie, popisał się indywidualną akcją schodząc ze skrzydła, akcja została zakończona strzałem, lecz nie celnym

Grzegorz Bednarczyk pierwszą zmianę zrobił w 66 minucie. Wtedy na boisku pojawił się Tomasz Prusaczyk w miejsce Oskara Zielińskiego. Dwie minuty później boisko opuścili Kacper Jendruch oraz Szymon Mytych a na boisku pojawili się  Daniel Piechowski Marcjan Majcher

Pierwsza żółta kartka dla naszego zawodnika została pokazana w 75 minucie, a napomniany został Maciej Gregorek.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 77 minucie a strzelcem gola dla gości był Michał Choszcz. Wyrównać mogliśmy już minutę później, lecz piłka lecąca w okienko bramki została wyłapana przez bramkarza z Garczegorza który popisał się świetną interwencją.

Gdy wszyscy już myśleli, że mecz zakończy się pierwszą przegraną Gryfa w Słupsku z Aniołami, w polu karnym został faulowany Fabian Słowiński. Piłkę z 11 metrów umieścił w bramce Tomasz Piekarski choć trzeba uczciwie przyznać, piłkę na rękawicach miał zawodnik Aniołów i niewiele brakowało, żeby obronił strzał naszego kapitana

 

Zagraliśmy w składzie:

1. FIlip Bielańczuk
6. Kacper Grygiel
7. Maciej Gregorek
8. Kacper Jendruch
10. Fabian Słowiński
11. Oskar Zieliński
15. Szymon Mytych
16. Tomasz Piekarski
22. Maciej Kozakowski
24. Artem Kovtunenko
14. Dawid Wieckowski
Ławka
12. M.Gołojuch
2. Tomasz Prusaczyk
3. Mikita Tsykala
5. Daniel Piechowski
17. Ksawery Ronowski
18. Tomasz Parzych
23. Marcjan Majcher

Sponsorem głównym Gryfa jest Energa z Grupy ORLEN

Energa

Sponsorzy

fot/tekst: Robert Skumiał Fotografia

Leave a comment