TO BYŁ MECZ 27

Gryf Słupsk - GKS Bełchatów (17.08.1988)

W poprzednim odcinku wspomnień, przypomnieliśmy niesamowity, pucharowy mecz w Elblągu z Olimpia.

Idąc dalej pucharową ścieżką, dzisiaj sierpniowa środa 1988 roku i Puchar Polski.

Tym razem spotkanie z II-ligowym wtedy GKS Bełchatów w Słupsku na Zielonej.

Goście ograni w II-ligowych rozgrywkach, przyjechali do Słupska w roli faworyta.

Gryfici jednak wcale nie zamierzali poddać się bez walki.

Tym bardziej, że stawka meczu była wysoka, bo była to już trzecie runda centralnych rozgrywek o Puchar Polski.

Było więc o co grać, bo w kolejnej rundzie na zwycięzcę tego spotkania czekał już któryś z zespołów naszej ekstraklasy.

Kibice dopingiem zagrzewali piłkarzy do walki, a ci ….. walczyli i świetnie grali.

Nie przestraszyli się wyżej notowanego rywali i od samego początku ruszyli do ataku.

Już w 11 minucie mogło być 1:0, ale Piotr Cejrowski przegrał pojedynek z bramkarzem Bełchatowa.

Co nie udało się Cejrowskiego, minutę później, po kolejnej akcji udało się dla Mariusza Lisickiego.

Na trybunach wybuchła wielka radość.

Słupszczanie cały czas atakowali.

Na minutę przed przerwą szybki rajd lewą stroną boiska przeprowadził Waldek Wieliczko.

Dokładnie podał piłkę do Krzysztofa Pędzicha, a ten nie zmarnował takiej okazji.

Do przerwy było więc 2:0.

W drugiej odsłonie w dalszym ciągu przez cały czas przeważali nasi piłkarze.

GKS Bełchatów tylko sporadycznie zagrażał bramce strzeżonej przez Bogdana Węcławika.

Bełchatowianie mieli właściwie tylko jedną bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki, ale nie wykorzystał jej Gajewski.

Więcej bramek już nie było i jak się okazało Gryf szybko, łatwo i przyjemnie odprawili z kwitkiem II-ligowy klub z Bełchatowa.

Ciekawostką tego meczu, był fakt debiutu w barwach Gryfa dwóch byłych zawodników Lokalnego rywala Czarnych Słupsk.

Był to bramkarz Bogdan Węcławik oraz obrońca Aleksander Trawiński, obecnie zresztą długoletni kierownik Naszej drużyny.

Był to wymarzony debiut dla tych dwóch piłkarzy.

Puchar Polski: 17.08.1988, środa, godz. 16,3o – III runda centralna

Gryf – GKS Bełchatów (II liga) 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 12’ Lisicki Mariusz, 2:0 44’ Pędzich Krzysztof

Skład Gryf: Węcławik Bogdan – Żakieta Tadeusz, Kłosiński Bogumił, Trawiński Aleksander, Szymański Dariusz – Lisicki Mariusz, Pędzich Krzysztof, Cejrowski Piotr (86’ Mielniczuk Tomasz) – Wieliczko Waldemar (78’ Telesiewicz Jacek), Smolarski Marek, Bogdzia Roman

Widzów: 1 200

Żółta kartka: Trawiński Aleksander (Gryf)