Pięć goli w meczu derbowym.

Za nami pierwszy w tym sezonie Derbowy pojedynek . Niestety podopieczni Grzegorza Bednarczyka ulegli na własnym stadionie Lęborczanom 2:3 i odnieśli pierwszą porażkę w historii na własnym obiekcie.

Mecz nie zaczął się po Naszej myśli bo już od 4 minuty musieli gonić wynik po bramce Wiktora Miotka, dopiero 24 minuty później udało się strzelić wyrównującą bramkę na 1:1 przez Szymona Mytycha i taki wynik utrzymał się już do przerwy.

W 49 minucie ponownie na prowadzenie wysunęli się Lęborczanie podwyższajac wynik na 1:2 a następnie 4 minuty później na 1:3 (Paweł Piór 49, Damian Formela 53) zdołąliśmy jeszcze zmniejszyć różnicę bramkową na 2:3 po bramce Daniela Piechowskiego w 76 minucie ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Co można powiedzieć po meczu ? na pewno to że Trójkolorowym ambicji i walki nie można odmówić. Do ostatniej minuty Gryfici robili wszystko by doprowadzić chociaż do wyrównania w tym pojedynku. Brakowało jednak tego co w piłce jest najważniejsze skuteczności i odrobiny szczęścia które było zdecydowanie po stronie Pogoni. Lęborczanie mieli mnie okazji do strzelenia bramki ale w przeciwieństwie do Nas potrafili je skutecznie wykorzystać i dlatego to oni po końcowym gwizdku cieszyli się z drugiego w tym sezonie kompletu punktów.

Wszystkim kibicom którzy tak licznie pojawili się wczoraj na stadionie dziękujemy za przybycie i zapraszamy zdecydowanie częściej na nasze mecze przy Zielonej.